Acteon

PIEZOTOME CUBE

NAJWYŻSZY POZIOM CHIRURGII KOŚCI.

Nowy wymiar swojej praktyki stomatologicznej dzięki Piezotome® Cube. Delikatne procedury można przeprowadzać znacznie szybciej bez konieczności wybierania pomiędzy maksymalną mocą urządzenia a bezpieczeństwem pacjenta. Nowa generacja urządzeń piezoelektrycznych ACTEON® stanowi kolejny krok w doskonałych i atraumatycznych procedurach chirurgii kości.

Będąc urządzeniem o wysokiej mocy, niezawodnym i naturalnie intuicyjnym Piezotome® CUBE bardzo poprawia przebieg procedur z zakresu chirurgii kości.

Zabiegi z użyciem Piezotome® dają wyjątkowe wyniki przy nadzwyczajnym gojeniu, znacząco mniejszej opuchliźnie, bólu oraz powikłaniach w przebiegu pooperacyjnym.

Niezrównane działanie Piezotome® CUBE w połączeniu z doświadczeniem klinicznym lekarza przeciera drogę dla precyzyjniejszych, szybszych, atraumatycznych i bardziej przewidywalnych zabiegów obejmujących kości.

OSZCZĘDZANIE TKANEK

Doskonała kontrola nad modulowaniem częstotliwości umożliwiająca zachowanie tkanek i lepsze gojenie się tkanek.

Liniowe wibracje końcówki, jak również niewielka grubość końcówki zapewniają niezwykle precyzyjne i gładkie cięcie skutkujące minimalną utratą kości.

Kontrolowany przepływ nawadniający dociera do szczytu końcówki niezależnie od jej ustawienia, zmniejszając efekt termiczny.

DOSKONAŁE WYNIKI

DLA CHIRURGÓW:
Szybsze i mniej inwazyjne protokoły.

DLA PACJENTÓW:
Mniej traumatyczne zabiegi chirurgiczne poprawiające akceptację przez pacjenta i pomagające w szybszym powrocie do normalnego życia.

WYSOKA MOC

Technologia Newtron® zapewnia automatyczną i ciągłą regulację częstotliwości gwarantującą wymagany poziom mocy niezależnie od zastosowanego obciążenia.

Wyjątkowe inteligentne wsparcie D.P.S.I. (Dynamic Power System Inside = Wewnętrzny dynamiczny system mocy) w sposób ciągły monitoruje i wykrywa zmiany pomiędzy głównymi kryteriami w trakcie procedur chirurgicznych (gesty kliniczne, docisk, tkanki, końcówki), zapewniając natychmiastowe dostosowanie mocy wyłącznie wtedy, gdy jest to konieczne.
Odpowiednio do napotkanego oporu, D.P.S.I. zapewnia:
– Wzrost mocy o + 30% poprawiający skuteczność cięcia
– Zmniejszenie mocy o – 10% dla zwiększenia bezpieczeństwa tkanek miękkich

Uchwyt Cube LED
Zmodernizowana koncepcja w oparciu o 6 pierścieni ceramicznych ACTEON®, zapewniająca wcześniej niedostępną moc i szybsze procedury
dpsi

SPEŁNIANIE WSZYSTKICH OGRANICZEŃ CHIRURGICZNYCH

Z dumą przedstawiamy duży, ukierunkowany na potrzeby operatora dotykowy ekran dający dostęp do ustawień głównych parametrów, umieszczony w obudowie o całkowicie nowej konstrukcji.

Wyważony wielofunkcyjny przycisk nożny zapewnia pełną kontrolę nad urządzeniem – Nie jest potrzebna jakakolwiek pomoc

Mocna końcówka wzmocniona specjalnym wykończeniem termicznym i powierzchniowym

Dostępne przewody nawadniające z możliwością sterylizacji w autoklawie lub jednorazowego użytku.

Akcesoria (klucz i uchwyt) o długim czasie użytkowania i inteligentne.

KORZYŚCI POTWIERDZONE EMPIRYCZNIE

• Bezpieczeństwo

• Zwiększona objętość kości

• Komfort

• Mniej bólu po zabiegu

• Optymalna widoczność

• Doskonałe gojenie

(źródło: MEDIF)

Tomograf ACTEON z rodziny X-MIND®

Jakość, niezawodność i niespotykana dokładność obrazów 3D.

X-MIND® trium True Low Dose – PRAWDZIWIE NISKA DAWKA

Zastosowana w tej wersji X-MIND® trium TLD przełomowa technologia oparta na algorytmie ulepszającym uwidacznia wszelkie, nawet najmniejsze, cząsteczki światła zebrane przez urządzenie. Powiększone maksymalne pole obrazowania do 110×90 mm pozwala na jeszcze większy komfort pracy. Osobne sensory do PAN/CBCT oraz zdjęć CEF powodują, że nie ma konieczności przekładania sensora w zależności od wykonywanego badania, co niweluje ryzyko upuszczenia i uszkodzenia go.

MAKSIMUM BEZPIECZEŃSTWA

Innowacyjny algorytm redukuje natężenie prądu (mA) o 50% zmniejszając dawkę pochłoniętą przez pacjenta niemal dwukrotnie i nie powodując przy tym utraty jakości obrazu!*

*Impact Of CBCT dose in Pre Surgical Implant Analysis – The Open Dental Journal (2018 Jan 31)

W TROSCE O NAJMŁODSZYCH

ACTEON® przesuwa granice zmniejszenia dawki jeszcze dalej! Aby chronić dzieci wprowadzony został dodatkowy ruch czujnika, który pozwala zbliżyć go do głowy i jeszcze bardziej obniżyć dawkę pochłoniętą przez małego pacjenta.

(źródło: MEDIF)

Silfradent Medifuge MF200

Separator komórkowy przeznaczony do zastosowań medycznych

Silfradent Medifuge MF200 to separator komórkowy przeznaczony do zastosowań medycznych. Została zaprojektowana w celu przygotowania autologicznego koncentratu czynników wzrostu (CGF) oraz komórek CD34+ z krwi własnej pacjenta, będącej idealnym źródłem autologicznym bez dodatku substancji egzogennych. CGF stanowi nową generację koncentratów bogatopłytkowych, które mają zdolność utrzymywania się w większym stężeniu autologicznym.

Czynniki wzrostu są białkami, które regulują złożone procesy gojenia się ran i bez skutków ubocznych zwiększają zdolności gojące organizmu.

Medifuge MF200

Separator komórkowy mieści do 8 probówek. Uzyskujemy różne poziomy koncentracji białek czynnych w poszczególnych frakcjach w postaci płynnej (LPCGF) albo fibryny do tworzenia błony, kleju (Sticky Bone) lub innych postaci dla regeneracji tkanek i augmentacji kości, w zaledwie 14 minut.

Rotor wykonany z materiału antystatycznego i antymagnetycznego (brak wpływu na żelazo zawarte w czerwonych krwinkach, minerały, metale ciężkie, zmniejsza zawartość substancji promujących powstawania raka, takich jak aflatoksyny, cer, polon, eliminuje bakterie rodzaju Clostridium)

Cechy:

  • Ten wyjątkowy wyrób medyczny pozwala na korzystanie z maksymalnie 8 probówek do stworzenia CGF (fibryny).
  • Mikroprocesorowy układ sterowania pozwala na utrzymywanie stałej prędkości.
  • Wyjątkowa konstrukcja wirnika z samodzielną wentylacją chroni próbki krwi przed działaniem ciepła. Komora rotora, pokrywa oraz gniazda na probówki gwarantują bezpieczeństwo biologiczne w warunkach skażenia biologicznego, w przypadku stłuczenia probówki.
  • Gniazda na próbówki oraz rotor zostały wykonane z termoplastycznego materiału o właściwościach antystatycznych, który można czyścić, wyjąć i sterylizować w autoklawie w temperaturze 135 °C.
  • MEDIFUGE jest wyposażony w tryb odkażania za pomocą promieni UVC.
  • Czas trwania cyklu sterylizacji to 5 minut przy 1000 obr./min.
  • Silnik sterowany elektronicznie, a jego części wewnętrzne nie wymagają konserwacji.
  • Wytwarzany poziom hałasu utrzymuje się poniżej wymaganych standardów i nie przekracza 57 dB(A).

(źródło: MEDIF)