Piezosurgery

Najbardziej efektywne na rynku piezoelektryczne urządzenie do cięcia kości.

Oryginalna technologia Piezosurgery znacznie zwiększa możliwości kliniczne każdego chirurga i implantologa. Dzięki opatentowanym, kontrolowanym, trójwymiarowym drganiom ultradźwiękowym Piezosurgery znajduje szerokie zastosowanie w chirurgii stomatologicznej i szczękowej, implantologii, periodontologii, ortodoncji chirurgicznej.

Piezosurgery zostało stworzone, aby przezwyciężyć ograniczenia w precyzji wykonywania zabiegu i bezpieczeństwie śródoperacyjnym, które występują przy użyciu tradycyjnych narzędzi do cięcia kości. Umożliwia lekarzowi to, na co nie pozwalają inne instrumenty.

Udoskonalana od 1998 roku technologia Piezosurgery jest jedyną tak bogato udokumentowaną naukowo technologią piezochirurgii na świecie. Tajemnicą tej opatentowanej technologii ultradźwiękowej jest unikalne oprogramowanie ściśle współpracujące z końcówkami roboczymi. W trakcie cięcia nie wydziela się nadmierna ilość ciepła, nie dochodzi do nekrozy kości.

Zakres działania ultradźwięków Piezosurgery został opracowany specjalnie do cięcia tkanek kostnych z minimalizacją ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich.

Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu system sterowania jest nie tylko intuicyjny, ale gwarantuje także najwyższą wydajność i bezpieczeństwo pracy urządzenia.

Wymiana końcówek roboczych jest niezwykle łatwa i szybka dzięki kluczowi dynamometrycznemu, który zapewnia także optymalną siłę dokręcania.

Wszystkie elementy urządzenia przez które przepływa płyn, m.in. przewód rękojeści i sama rękojeść, są przystosowane do całkowitej sterylizacji.

Piezosurgery, to także wybór ponad 50 końcówek do piezoelektrycznej chirurgii kości zaprojektowanych we współpracy z doświadczonymi klinicystami. W ofercie nowy, unikalny system końcówek do przygotowania łoża pod implanty, którego zastosowanie skraca czas integracji implantu z kością.

Aktualnie na rynku dostępne jest urządzenie czwartej generacji: Piezosurgery Touch – obsługiwane za pomocą panelu dotykowego, o oryginalnym, nowoczesnym wyglądzie.

(źródło: fmdental.pl)

Kodak 9000

Najbardziej zaawansowany technologicznie tomograf na rynku CS 9000 3D

 • High–endowy najbardziej precyzyjny na rynku aparat tomograficzny
 • Dopasowanie położenia ogniska do kształtu twarzy (maksymalnie uproszczona procedura pozycjonowania)
 • Oddzielny sensor dla każdego rodzaju obrazowania
 • Najnowsze innowacyjne rozwiązanie technologiczne
 • Unikalny system autotracingu punktów referencyjnych i automatyczne programy do planowania leczenia
 • Krótki czas rekonstrukcji 3D, łączenie badań trójwymiarowych tzw. stitching
 • Zapis badania w formacie DICOM 3.0 i integracja z systemem DICOM
 • Oprogramowanie pozwalające na przeglądanie badań 3D i projektowanie zabiegów implantologicznych
 • System szkoleń, wsparcie inżynierów oraz pełna dwuletnia gwarancja

Opis produktu:

 • Dzięki unikalnej możliwości łączenia trzech technologii: pantomografii, cefalometrii i obrazowania w trójwymiarze System Carestream CS 9000 3D jest doskonałym i kompletnym narzędziem do diagnostyki zewnątrzustnej.
 • Najwyższa na rynku jakość badań została połączona z wszechstronnością produktu. Aparat może być w każdej chwili rozszerzany o funkcję cefalo lub bezpiecznej dla pacjenta tomografii komputerowej tworząc zunifikowaną platformę diagnostyczną.
 • Opracowana w laboratoriach Carestream technologia pojedynczej ekspozycji „One Shot” optymalizuje jakość zdjęcia głównie przez likwidację zniekształceń charakterystycznych dla innych technik. Akwizycja trwa krócej niż sekundę zmniejszając tym samym ryzyko konieczności powtórzenia zdjęcia ze względu na poruszenie się pacjenta.
 • CS 9000 C oferuje szeroką gamę formatów cefalometrycznych począwszy od zdjęć całej czaszki (30 cm x 30 cm), poprzez standardowe (18 cm x 24 cm), po radiogramy małego pola minimalizujące dawkę promieniowania.
 • W rozszerzonej wersji 3D – System CS 9000 staje się wszechstronnym tomografem idealnym dla implantologów (symulacja pozycjonowania implantów) i ortodontów (autotracing i automatyczne programy do planowania leczenia). Regulowana ogniskowa doskonale pomaga w pozycjonowaniu dostosowując się automatycznie do budowy morfologicznej pacjenta. Wyjątkowo proste, ale w pełni funkcjonalne oprogramowanie pozwala szybciej i bardziej precyzyjnie postawić diagnozę i opracować plan leczenia.

(źródło: optident.pl)


SimPlant

Otwarty i Kompletny zestaw rozwiązań dla chirurgów (w implantologii stomatologicznej).

Jest to pierwsze i najbardziej rozbudowane narzędzie do wsparcia planowania implantologicznego w stomatologii. Dzięki niemu lekarz ma możliwość precyzyjnie zaplanować zabieg implantologiczny przed samym zabiegiem. Ogromne możliwości analizy i oceny przypadku dają niezastąpione argumenty w rozmowie z Pacjentem wraz ze zwiększeniem bezpieczeństwa i pewności zabiegu. Nieoceniona przewidywalność leczenia, precyzyjne pomiary oraz pewność dokładnego odwzorowania planowania na polu zabiegowym za pomocą szablonów chirurgicznych (SurgiGuide) to bezsprzeczne zalety tego pierwszego w skali świata narzędzia do planowania implantologicznego w trój-wymiarze.

Otwarty – zawarta w programie biblioteka implantów obejmuje niemal wszystkich producentów implantów na świecie. Biblioteka nadbudów protetycznych jest równie rozbudowana. Program obsługuje wszystkie rodzaje skanerów tomografii komputerowej dostępne na naszym rynku. Wbudowany moduł eksportu pozwala przygotować zaplanowane badanie w formacie możliwym do prezentacji w jedynej w swym rodzaju przeglądarce plików 3D zaprojektowanej specjalnie na potrzeby programów rodziny SimPlant

Kompletny – Moduł automatycznego planowania wesprze stomatologa w trudnych przypadkach i pomoże znaleźć miejsce w kości na implant, a w przypadku braku odpowiedniej kości, jest w stanie zaproponować jej odbudowę. Szablony chirurgiczne oferują pełen wachlarz rozwiązań możliwych do zastosowania w różnych sytuacjach implantologicznych. Implantolog mając do dyspozycji tak skonstruowane narzędzie wsparcia jest w stanie zaplanować zabieg implantologiczny w oparciu o każdy dostępny na rynku rodzaj implantu, a za pomocą opatentowanej przez firmę Materialise technologii jest w stanie przenieść sytuację z ekranu komputera wprost do jamy ustnej pacjenta.

(źródło: dental-depot.com)